Yüz Sıkılaştıran Maskeler

0
247
Yüz sıkılaştıran maskeler

Kadınların en merak ettiği konulardan biri olan yüz sıkılaştırma için çeşitli çözüm yolları bulunmaktadır. Gerek ameliyat gerek evde doğal yöntemler, gerek yüz sıkılaştırıcı serum olsun birçok yöntem vardır. Minik kırışıklıkları azaltan, antiokosidan etkisi olan ve lekelerde de büyük azalma gösteren malzemeler ve maskeler bulunmaktadır. Nar maskesi ve yumurta maskesi doğal olarak etki eden, maskelerden ikisidir. Yüz sıkılaştıran maskeler kullanımlarının olumlu bir etkisi olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir.

Yüz sıkılaştıran maskeler

Yüz Sıkılaştıran Maskeler 1: Nar Maskesi

Nar maskesi, ev ortamında doğal bir süreç halinde hazırlanan bir maskedir. İki yemek kaşığı kadar yeni sıkılmış nar suyu, bir çay kaşığı bal, onarıcı etkisi olan,ve cilt lekelerini açan bir çay kaşığı mayonez, buğday unu veya buğday nişastası bir kapta karıştırılır. Haftada iki veya üç defa maske 20-25 dakika yüze sürülmeli ve bekletilmelidir. Buğday ununda eğer katkı varsa bir faydası olmayacaktır. Bu nedenle, doğal buğday unu seçilmelidir. Nar maskesi içeriğindeki, nar yüzde lekelenmeler yapmamaktadır. Yüz sıkılaştıran doğal maskeler grubundaki en önemli maskelerden biridir. Bu maske uygulandıktan sonra maskeleniş cilt soğuk su ile yıkanmalıdır. Daha sonra cilt tipine uygun olan nemlendirici ile nemlendirilir. Böylece çok uygun fiyatlı, doğal bir maske yapılmış olur. 25 yaş üstü tüm kişiler kullanabilir. Ciltte siyah noktalar var ise, bu maske faydalı olacaktır. Sivilce problemi ve akne bulunduran ciltler de kullanabilir.

Yüz sıkılaştıran maskeler

Yumurta Maskesi

Yüz sıkılaştıran maskeler dendiğinde, ilk akla gelen maskelerden biri yumurta maskesidir. Yaşlanmış ve hasar görmüş ciltlerde sıkılaştırma için oldukça faydalı bir maskedir. Yumurta akı ve süzme baldan oluşan bu maskenin yapımı da çok kolaydır. Süzme balın antioksidan etkisi ile birlikte, yumurta cilt üzerinde gergin ve sıkı bir etki yaratır. Doğal cilt temizleyen maske olarak bilinen bu karışım, aynı zamanda akne gibi sorunları da ortadan kaldırmaktadır. Yumurta sadece saç bakımında değil aynı zamanda cilt bakımında da etkili bir protein kaynağıdır. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Kalın bir tabaka halini aldığı için, ciltten soyulması da kolay olmaktadır. Bu maskeyi sık sık yapmak cilt kuruluğuna sebep olabilir. Eğer cilt çok kuru ise, maskenin içerisinde bir kaç damla zeytinyağı damlatılabilir. Nemlendirici özelliği bulunan zeytinyağının aynı zamanda, leke giderici özelliği de bulunduğu için cilt sıkılaşmanın yanında, lekelerden de arınabilir. Yüz sıkılaştırmada bir diğer önem arz eden ürün ise yoğurttur. Yoğurt cildi gerdiği için, sıkılaşma sürecini hızlandırır. Bu neden bu iki maske uygulandıktan sonra bir yoğurt maskesi de yapılabilir. Yoğurt maskesi, soğuk olarak yapılır ise daha etkili olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here