Saç Dökülmesine Çözüm Bulundu!

0
186
saç dökülmesine çözüm

Saç dökülmesi, içerisinde iç ve dış faktörleri barındıran bir sorundur. Saç dökülmesinin bu kadar önemli bir sorun haline gelmesi, saç dökülmesine çözüm bulundu haberlerini ortaya çıkarmıştır. Beslenme, kan tahlili gibi tetkikler yapılmalıdır. Hormonlar, beslenme, su seviyesi gibi sağlık sorunları saç dökülmesine etki etmektedir. Sağlıklı bir birey ise diğer faktörlere bakılmalıdır. Doktor tarafından önerilen bazı tavsiyeler bulunmaktadır. Lupus kafa derisinde dökülmeler ve saç dökülmeleri, iç organlara bağlı sistemik rahatsızlık da olabilir. Mutlaka tahliller yapılmalıdır, iç organ tulumları var mı yok mu belirlenmelidir. Bu sonuca göre, kortizon tedavisi geçici olarak önerilebilir. Fakat kortizon tedavisi, sürekli uygulanmaz. Böbrek bozukluğu, hormonal dengesizlik, şeker hastalığını tetikler. Bu nedenle kortizon mutlaka doktor kontrolünde alınmalıdır.

saç dökülmesine çözüm

Saç Dökülmesine Çözüm 1: Yulaf Samanı Çayı

Saç dökülmesi neden olur erkek sorusunun cevabı farklı farklıdır. Özellikle lupus hastalarında, saç ve deri dökülmeleri bolca görülmektedir. Bunun için ise yeşil halde kurutulmuş yulaf samanı çayı hazırlanmalıdır. Bu çaydan 5-6 gr alınır, tencerede kaynatılır ve kafa derisi ıslatılır. Üzerinden bir saat geçtikten sonra, her kaşıntı ve dökülme başladığında, elma sirkesi ile ıslatılır. Saç dökülmesi neden olur bayan sorusunun cevabı ise, ilk olarak beslenme ve sağlık tetkikleri yapılmalıdır. Özellikle anemi hastalarında saç dökülmeleri fazladır. Aynı zamanda testesteron hormonunun fazlalığı da saçların dökülmesine sebep olur. Normal bir şekilde değil de çok yoğun olarak dökülmeler meydana gelebilir. Bunun için uzmanlar, lavanta çayını önermektedir. Kantaron yağı faydaları da saç dökülmesini engellemektedir.

Lavanta Çayı

Saçlar yıkandıktan sonra havlu ile ıslaklık alınır. İki bardak suya bir tatlı kaşığı lavanta çiçeği ilave edilir. 7 ile 8 dakika kaynatılır. Daha sonra ıslak saça, lavanta çayı uygulanır. Hoş kokulu olduğu için tekrar durulanmaması gerekir. Eğer durulanır ise etkisi azalabilir. Lavanta bakım yağını da saçlara bakım sırasında uygulanabilir. Saç dökülmesine bir etki de bıttım sabunudur. Bıttım sabunu, saç dökülmesine etki eder. Saç dökülmesini kısa sürede engellemektedir. Şampuan kullanımı yerine, bıttım sabunu kullanılabilir. Saçları çok fazla sertleştirdiği için kremler kullanılabilir. Yağlı bıttım sabunu da saç dökülmesini durdurabilir. Yağlı bıttım sabunu kullanıldığı zaman, ekstra saç kremi kullanımı gerekmeyebilir. Tüm bu tavsiyeler, kişinin sağlık durumuna, saç tipine göre değişiklik gösterebilir. Saç dökülmesi erkek konusu, günümüzde en sık araştırılan hususlar arasında yer alır. Erkekler saçlarını daha uzun ömürlü hale dönüştürebilmek için bu tip tavsiyeleri göz önünde bulundurmaktadır.

saç dökülmesine çözüm

Elma sirkesi de tam olarak, saç dökülmesini engellemese de saçların gücüne kavuşmasını sağladığı için dökülmeyi dolaylı olarak azaltabilmektedir. Saç dökülmesi için kullanılan ve geliştirilen şampuanlarla da ek olarak tedavi süreci devam ettirilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here