Ruh Haline iyi Gelen Yiyecekler

0
176
ruh haline iyi gelen yiyecekler

Depresyonda olan ve kendisini iyi hissetmeyen kişileri mutlu edecek yiyecekler var. Doğamızda faydalanacağımız şifa kaynağı pek çok yiyecek var. Günlük yaşamınızda yediğiniz yiyeceklerin duygu ve düşüncelere de etki ettiğini biliyor muydunuz? Öyle ki bazı yiyeceklerin ruh halini değiştirmeye etkisi olduğu bile biliniyor. Çünkü tercih ederek yediğiniz bazı yiyecekler sinir sisteminize etki edebilir. Sinir sistemini çökertebilir. Sinir sisteminizin dengesinin bozulması da yaşamınızı olumsuz şekilde etkisi altına almaya neden olacaktır. Kötü ruh hallerinin insan yaşamı hayatında olumsuz etkileri vardır. Kötü bir ruh haline sahipseniz depresyon gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaya başlarsınız. Her zaman kendinizi kötü hissediyor ve ruh halinizde bir düzelme olmasını istiyorsanız ruh haline iyi gelen yiyecekler konusunda yarar sağlayacak bazı besinlere başvurabilirsiniz.

Ruh Haline iyi Gelen Yiyecekler 1: Kakao Ya da Bitter Çikolata

Ruh haline iyi gelen yiyecekler içerisinde kakao ya da bitter çikolata yer alıyor. Sinir sisteminizin rahatlamasını sağlayacaktır. Kaygı ve depresyon gibi sorunlarınız varsa kakao ve bitter çikolatayı tercih ederek olumsuz durumdan bir an önce kurtulabilirsiniz. Vücutta ki depomin oranının artırılmasına yardımcı olur. Eğer anksiyete durumu varsa da bu yiyecekleri tercih edebilirsiniz.

ruh haline iyi gelen yiyecekler

Ceviz

Ruh haline iyi gelen yiyecekler içerisinde ceviz yer alıyor. Vücudunuza omega 3 yağ asitlerini verir. Ceviz içerisinde triptofan yer almaktadır. Eğer istikrarlı şekilde ruh haliniz olsun istiyorsanız o zaman her gün yemenizde fayda var. Bu yüzden tatlılarınıza cevizi ilave edebilirsiniz.

Muz

Hafta da en az iki defa yenmesi gereken bir meyvedir. İçerisinde ki vitaminler sayesinde vücudunuzun savunma mekanizmasını harekete geçirir. Ayrıca sağlıklı yaşam önerileri için de potasyum deposu bir gıdadır.

Susam Tohumları

Vücudun üretemediği son derece önemli amino asit görevini görür. Eğer vücudunuzda susam tohumu içerisinde de çokça yer alan treonin eksikliği varsa üzüntüyü çok sık yaşarsınız.

ruh haline iyi gelen yiyecekler

Somon ve Diğer Balıkları Tercih Edin

Somon ve diğer balık türleri, ruhunuza iyi gelecek besin kaynaklarımız arasında yer alıyor. Olumsuz ruh halinden çıkma için somon ve diğer balık türlerini yemeye gayret edin. Bu tür balıkları hafta içerisinde en az 3 defa sebzeyle birlikte tüketmeniz oldukça önemlidir. Çünkü yaşamınıza daha pozitif şekilde bir yansıma yapacaktır. Beslenme programı için ideal gıdalar arasında yer almaktadır.

Lif İçeriği Yüksek Besinler

Lif içeriği yüksek besinleri mümkün olduğunca yaşamınızda tutmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü kan şekerinde ki değişimlere bağlı olarak duygu değişiklikleri yaşanabiliyor. Lif yönünden zengin olan besinler ruh halinizi değiştirmeye yardımcı olacaktır.

Yağsız Kırmızı Et

Linoleik asit yönünden oldukça zengin olan yağsız etler, diğer besinlerde olduğu gibi ruh halinize iyi gelecektir. Güne iyi başlama adına saymış olduğumuz bu besinler sizleri ayakta tutacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here