Protez Tırnak Yapımı Nasıl Takılır?

0
455
protez tırnak yapımı

Daha güzel bir görünüm elde etmek için, sıklıkla tercih edilen bir ürün olan, protez tırnak son dönemlerde daha çok ilgi alanı olmaya başlamıştır. Protez tırnak yapımı işlemi, uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Protez Tırnak Yapımı ve Takma Öncesi Bilgiler

Protez tırnak nedir sorusu, takma tırnak olarak kısaca cevaplanabilir. Protez takma işlemi, sadece tırnakların ucuna yapılan bir kaplama işlemidir. Parmaklarda ve tırnaklarda daha doğal ve güzel bir görünüm elde etmek amacı ile takma tırnaklar kullanılmaktadır.

protez tırnak yapımı

Protez Tırnak Nasıl Takılır?

Protez tırnak nasıl takılır ve nasıl yapılır soruları, kadınlar içerisinde konuşulan ve tartışılan bir konudur. Oldukça basit ve tekrarlayan işlemlerden oluşan bir süreçtir. Protez tırnaklar takılmadan önce, tırnaklardaki yağlar temizlenir. Tırnağa zarar vermeden törpüleme yapılabilir. Tırnak üzerinde hafif inceltmeler yapılabilir. Tırnak yatağı dolguya hazır hale getirilmelidir. Protez tırnaklar, ilk olarak temizlenir. Daha sonra uygun yapıştırıcılar ise normal tırnağın üzerine yapıştırılır. Yaklaşık 20 saniye beklenir. Protez tırnaklar tamamen yapıştıktan sonra, istenilen boyutta kesilir. Ayrıca el bakımı için doğal maskeler kullanarak daha yumuşak ve güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Törpü işlemi kesildikten sonra, isteğe bağlı olarak gerçekleştirilir. Normal bir tırnak törpüleme işlemi gibi törpü yapılır. Protez tırnağın üst kısımları da törpülenir. Daha sonra da tırnakların üzerine jel sürülür. Bu jel, takılan tırnağın daha parlak bir görünüm elde etmek için ve tırnağın sertleşmesini ve kırılmamasını sağlamaktadır. Tırnağa jel sürüldükten sonra fırınlama işlemi yapılır. Tırnakta jel işlemi için french yapılır. Oje ilk etapta kullanılmamaktadır. Bu uygulama 3 haftaya yakın bir süre kalmaktadır. French bir jel olduğu için, oje ile aynı etkiye sahip değildir. Frenchten sonra, tekrar fırınlama işlemi yapılmaktadır. Gerekli ise tekrar törpüleme işlemi yapılır. Daha sonra kalıcığını arttırmak için cila sürülür. Bu ciladan sonra tekrar fırınlama işlemi gerçekleştirilir. Son fırınlanmadan sonra, takma ve protez tırnak uygulaması bitmiş olur. Oje sürülme işlemi ise en son gerçekleştirilir. Evde manikür nasıl yapılır isimli konumuz sayesinde daha detaylı fikir edinebilirsiniz.

protez tırnak yapımı

Protez Tırnaktan Doğal Tırnaklara Dönüşüm

Protez tırnaklar, istenilen boyutta yapılabilir. Cinsiyet ve yaş farkı gözetmeden herkes yaptırabilir. Protez tırnak kullanıldıktan sonra, tekrar eski tırnaklara dönüşülmesi aşaması da tersinir şekilde çalışır. Asetonlar ile protez tırnaklar eritilir.takılacak olan protez tırnaklarda bade, küt gibi çeşitli modeller bulunmaktadır. Bu işlemlerde kesim süreci protez kesme aletleri kullanılabilir. Protez tırnak kırılma durumunda, düzeltmeler de kolayca yapılmaktadır. Tırnağı düşen kişiler ve mantarlı tırnaklar protez tırnak kullanmamalıdır. Protez tırnak, mantarı tetikleyebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here