Metabolizma Hızlandırma için 10 Yöntem

0
212
metabolizma hızlandırma

Fazla kilolu olan kişilerin metabolizması yavaş şekilde çalıştığından kaynaklanmaktadır. Hızlı şekilde metabolizma çalıştığı zaman kilo almanız daha da zorlaşacaktır. Kilo almak istemiyor ve formunuzu aynı şekilde korumayı hayal ediyorsanız metabolizma hızlandırma gerekiyor. Bunu ben yapabilir miyim gibi düşüncelere girebilirsiniz. İsterseniz çok kolay şekilde yapabilirsiniz. Burada bilinmesi gereken en önemli noktalardan birisi de metabolizma nasıl hızlı şekilde çalıştığıdır. Çünkü bunu bilirseniz hızlı kilo verme sırrına da bir o kadar ulaşmaya başlayacaksınız.

metabolizma hızlandırma

Metabolizma Hızlandırma Konusunda Etkili Yöntemler!

Metabolizmayı hızlandıran yöntemler şu şekilde açıklanabilir.

  • Metabolizmanızın hızlanmasını istiyorsanız gece en geç 12 de uyumalısınız. Sabah ise 7 gibi kalkmalısınız. Vücudunuzun uyku esnasında kendinizi onarmasını sağlayabilirsiniz. Uyku problemi çeken kişiler mutlaka bu tip sorunları için doğru adımlar atmalıdır.
  • Aerobik egzersizler yapın. Hatta bu egzersizleri yaşamınızda bir alışkanlık haline getirmeniz önemlidir. Bu tür hareketler metabolizmanın daha hızlı şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.
  • Ağırlık çalışmayı asla ve asla ihmal etmeyin. Ağırlık çalışmak hızlandırmayı sağlayacak bir başka yollar arasında bulunuyor. Metabolizmayı düzenleyecek etkenler arasında kas dokuları oluyor. Bu yüzden kas dokularınızı düzenlemekle işe başlayabilirsiniz.
  • Asitli içecekleri çok fazla tüketmemeye gayret edin. Asitli içecek yerine daha çok gün içerisinde suyu tercih edebilirsiniz. Günde 2-2.5 litre kadar su içemeye gayret ederseniz sizin yararınıza olur. Metabolizmanızın hem daha düzgün ve hızlı şekilde çalışmasını sağlar hem de kilo almak için neden olan acıkma hissini ortadan kaldırır
  • Açlığınızı ertelediğiniz zaman metabolizma hızınızın düşmesine neden olacaktır. Bu yüzden açlık hissettiğiniz an yapmanız gereken ise hemen cevap vermek olacaktır. Bu sayede metabolizma hızınızın düşmesini engellemiş olursunuz. Açlık hissiyatı içerisine çok fazla girdiğiniz sırada küçük bir meyveyi bile yemeniz yeterli olacak bir durumdur.

metabolizma hızlandırma

  • Metabolizmanızın yavaş değil de daha hızlı şekilde çalışmasını istiyorsanız az az ama sık şekilde yemek yemeye gayret edin. Oturduğunuz da sofraya çok fazla yemek yeyip kalkarsanız metabolizmanızın yavaşlamasına neden olacaktır. Bu son derece yanlış bir hareket olacaktır. Kendinizi az ama sık sık şekilde yemeye alıştırmanız gerekiyor.
  • Yemek yerken yanına mutlaka bir iki kaşık şeklinde yoğurdu eklemeden geçmeyin. Çünkü yemeklerin yanına koyulacak yoğurt, metabolizmanın hızlı şekilde çalışmasına yardımcı olduğu unutulmamalıdır. Hızlı kilo verme ipuçlarından biri olarak bunların yer aldığının altını çizmemiz gerekiyor.
  • Bitki çaylarının metabolizmanızı hızlandıracak etkisi çok fazladır. Özellikle form koruma çayı olarak bildiğimiz yeşil çayı sürekli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Yeşil çayda antioksidan özelliğe bakıldığı zaman çay ve kahveden daha az olduğu görülmektedir. Günde 1-2 bardak kadar yeşil çay içtiğiniz zaman metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır.
  • Lif oranı yüksek olan besinleri tercih etmelisiniz
  • Meyve yemek metabolizmanın daha hızlı şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here