Kırışıklıklığı Engellemek için Göz Altı Maskesi

0
319
Göz altı maskesi

Göz altı kırışıklıkları, kadınlar için fiziksel olarak kötü bir görünüm veren ve psikolojik sonuçları da olan bir sorundur. Fakat bu sorun için çok etkili yöntemler bulunmaktadır. Bazı lazer tedaviler ve kimyasal olarak uygulanabilen kremler bulunmaktadır. Fakat ev ortamında uygulanabilen, tamamen doğal olan yöntemler de bulunmaktadır. Bu maske yöntemleri, oldukça uygun fiyatlı ve doğaldır. Ciddi derecede, cilt problemi yaşayanlar için cilt güzelleştirici bu tür maskeler çok etkilidir. Göz altı maskesi kapsamında harika önerileri sizlerle buluşturuyoruz.

Göz altı maskesi

Kırışıklığı Ortadan Kaldırmak Adına Eve Hazırlanan Göz Altı Maskesi 

Bu maskeler, sadece göz altı kırışıklığı için değil, göz altı morlukları ve dudak üstü kırışıklıklar için de faydalıdır. Tamamen doğal bu yöntem, oldukça basittir. Malzemeler ise: bir bardak su, keten tohumu ve çiya tohumu. Akşamdan bir bardak suya, bir miktar keten tohumu ve çiya tohumu eklenir ve sabaha kadar beklenir. Bu hazırlanan maske, kollajen oluşumu sağladığı için etkili bir yöntemdir. Jöle kıvamına gelen bu maskede, pet pamuğu kullanılır. Oluşan jel, bir tülbent ile süzülür ve sıvı kısmı alınır. Sıvı kısmına pamuklar batırılır ve uygulanmak istenen bölgeye sürülür. Keten tohumu, morluklara da iyi geldiği için birçok açıdan faydalı bir maske olacaktır. Yüz sıkılaştıran maskeler olarak bu tip doğal karışımlar dikkat çekmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Önerileri

Göz altı kırışıkları için bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu sadece yarım süren bir kırışıklık çözümü önermektedir. Cildin korunması için, daha genç görünüm elde etmek için ameliyat olmadan doğal bir şekilde çözüm bulunmaktadır. Bir tane sert bir kırmızı elmanın( mayhoş bir elma olmamalıdır, tatlı bir elma olmalıdır) kabuğu ince olarak soyulur ve sert bir kayısı ortadan ikiye bölünür, göbek kısmı yani yumuşak yeri çıkarılır. Kayısıların sert olmasına dikkat edilmelidir, yumuşak olmamalıdır. Yumuşak olur ise plesante kısmı çok fazla yumuşamış şekilde olacaktır. Göz altı morlukları tedavisi için kullanıcılar çok sık bu yönteme başvurmaktadır.

Göz altı maskesi

Bu maske sürülmeden önce, cilt tamamen makyajdan temizlenmelidir. Hazırlanan bu malzemeleri, süt tenceresine iki Türk kahvesi fincanı suyu ile ilave edilir. Beş-altı dakika elma ve kayısının lapası yapılır. Daha sonra bu karışım, robottan geçirilir ve krem haline gelir. Bu kremsi ürün, kalın tabaka halinde sürülür. 10. dakikadan sonra cilt gerilmeye başlar. Bu sayede de botoks etkisi yaratır. Haftada bir defa yapılmalıdır. Çok lapa olmaması gereken bir maskedir. Bu krem yarım saat bekletilmelidir. Bu sayede, çok pahalı olan göz kırışıklıkları için en iyi krem üründen bile daha etkili olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here