Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

0
197
kilo vermeyi engelleyen nedenler

Sırf diyet yapmak için diyet yapıyoruz. Bu durumda hatalara başvurmamıza neden oluyoruz. Diyete başlayacak olan kişilerin mutlaka bilinçli olması gerekiyor. Kilo vermek çabası içerisindeyken bilmeyerek bazı yanlışlara düştüğümüz durumlar olabiliyor. Özellikle ara öğünleri atladığınız zaman kan şekerinizde ister istemez düşmeler meydana gelecektir. Bu durum sizlerin olumsuz şekilde etkilenmesine yol açmaya başlayacaktır. Vücudunuzun dengesinin bozulmasını istemiyorsanız kilo vermeyi engelleyen nedenler konusundan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler Neler?

Ara öğünler üzerinde mutlaka önemle durmanız gerekiyor. Eğer ki ara öğünleri atlarsanız kan şekerinizde düşme olacağı gibi diğer öğüne geldiğiniz zaman daha fazla acıkacaksınız. Bu durumda doğal olarak daha fazla yemek yemenize neden olacaktır. Bu yüzden kilo vermeyi engelleyen nedenler konusunda daha fazla dikkatli şekilde davranmanız sağlığınız açısından gereklidir.

kilo vermeyi engelleyen nedenler

Az Yemek ve Öğün Atlamak

Az yersem zayıflarım bilinciyle hareket ederseniz çok yanlışa düşerseniz. Aynı şekilde öğünümü atlayayım belki kilo veririm şeklinde de kesinlikle düşünmeyin. Bu durum, düşündüğünüzü tam tersine çıkarabilir. Çünkü ara öğün atlamak ya da hiç yememek normalden daha fazla şekilde acıkmanıza neden olacaktır. Böyle olunca da normalden daha fazla yemek yiyecek ve hatta kilo almaya bile başlayacaksınız.

Besinleri Çıkarmalıyım

Bazı besinleri çıkarmalıyım edasıyla olursanız bu sizi mutsuzluğa sürükleyecektir. İster istemez diyet programı bile yapmak istemeyecek noktaya geleceksiniz. Bu sebepten dolayı diyetinize yasak koymayın.

Bir Haftada 5 Kilo Vermeliyim

En sık yapılan hatalardan birisi de kısıtlı zamana çok fazla kilo verme hedefi koymaktır. Yapılacak şok diyetler sağlığınızı olumsuz şekilde etki altına alacaktır.

Kaslarım Beni Şişman Gösteriyor

Kas kütlesinde azalma olursa metabolizma çalışma seviyesinde de bir azalma durumu görülecektir. Bu yüzden bu düşünceden tamamen sıyrılmanız gerekiyor.

Karbonhidrat ve Proteini Ayırmalıyım

İkisini bir arada tüketemem mantığında çok fazla kişi var. Dengeli beslenmeden söz edebilmek için her ikisinden de az ve yeterli oranda tüketilmesi gerekir. Ne yazık ki bu yanlışlara çok fazla başvuruyoruz.

Zayıflama İlacı

Diyet yapan kişileri hataya sürükleyen bir başka konu ise zayıflama ilacına başvurmak oluyor. Bu tür ilaçlar doktor kontrolü olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

kilo vermeyi engelleyen nedenler

Sınırsız Bitki Çayları İçebilirim

Bilinçsiz bir şekilde hareket ettiğimiz konulardan birisi de bitki çayları üzerine oluyor. Nasıl olsa bitki çayı faydalı sınırsız içebilirim şeklinde düşünüyoruz. Çünkü bitki çayları sınırsız içildiği takdirde hem kemik erimesine hem de kalsiyum atılımına neden olacaktır.

Çok Sporla Zayıflarım

Çok spor yapmak zayıflamak değildir. Doğru ve düzenli spor yapmak zayıflamaya yardımcı olur.

Diyet Gibi Besleniyorum

Diyet gibi besleniyor musunuz, kendiniz bilemezsiniz. Bunun için mutlaka bir vücut analizi yapılması gerekir

Çabuk Pes Etme

Çok çabuk uyguladığımız diyetten vazgeçiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here