Kilo Verme Egzersizleri

0
177
kilo verme egzersizleri

Kilo verememek günümüzde her insanın ortak sorunlarından biri haline dönüşmüştür. Özellikle dünyada yayılan obezite nedeniyle artık her üç insandan biri obezite sorunuyla baş etmek zorunda kalıyor. Özellikle tüketilen hazır gıdalar bu sorunun tetiklenmesi için en önemli baş etmenler arasında yer alıyor. Sağlıksız beslenme aşırı kalorili ve hareketsiz yaşam birleşince her insan için kilo problem haline dönüşüyor. Oluşan sağlıksız beslenme ve hareketsizlik nedeniyle kilo alımı kaçınılmaz bir hale dönüşürken sağlığımızı da ciddi derecede etkiliyor. Kilo verme egzersizleri ise bu aşamada hayat kurtarıcıdır. Özellikle kilo problemi nedeniyle son yıllarda artan kanser, kalp damar rahatsızlıkları, yüksek tansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıklar insanların yaşam kalitesini ve yaşam süresini etkileyen ciddi rahatsızlıklar arasında yer alıyor. Bu nedenle kilo alımını yavaşlatmak için insanların yapması gereken bir ok öneri bulunuyor. Öncelikli olarak insanların kilo alınımını yavaşlatmak için sağlıklı beslenmeye özen göstermeleri gerekiyor. Sağlıklı beslenen bir insanın günlük egzersiz ve spor aktiviteleri ile bu beslenme tarzını desteklemeleri gerekiyor.

Kilo Verme Egzersizleri 1: Yürüyüş / Tempolu Koşu

Hızlı kilo vermek isteyen insanların diyet programından sonra ihtiyaç duydukları konu egzersizlerdir. Kilo vermek için yapılan egzersizlerin arasında en çok tercih edileni yürüyüş egzersizleridir. Yürüyüş yaparak kilo vermek en sağlıklı spor programı arasında yer almaktadır. Yürüyüş ile yapılan sporlarda vücudun her yeri dengeli olarak hareket ettiği için kilo verimleri daha dengeli bir şekilde olmaktadır. Ayrıca doktorların önerdiği en sağlıklı sporlar arasında bulunan yürüyüş açık alanlarda yapılırsa çok daha faydalı bir hale dönüşmektedir. Açık alanlarda yürüme fırsatı bulunamayan insanların evlerinde koşu bandı yardımıyla çok rahat yapabilecekleri bir egzersiz yöntemidir. Günlük yapılan yürüyüş egzersizleri hem zayıflama, hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmak için önemli egzersiz grupları arasında yer almaktadır.

kilo verme egzersizleri

Kilo Vermek İçin Evde Yapılabilen Basit Egzersizler

Kişiler, kilo verme egzersizleri ile rahatlıkla istedikleri ölçülere düşebilirler. Özellikle çalışan insanların spor salonlarına vakit ayıramaması nedeniyle egzersiz işlemi hep sonraki zamana ertelenen bir uygulamadır. Fakat evde yapılan basit egzersizler ile günlük spor ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Evde yapabileceğiniz egzersizler arasında en rahat yapılanı step tahtaları ile uygulanan egzersiz programlarıdır. Step tahtası ile günlük yapacağınız 40 dakikalık bir egzersiz hem kilo vermenize hem de sağlıklı olmanıza büyük katkı sağlayacaktır. Diyet sayesinde fazla kilolardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Evde Kilo Vermek İçin Mekik Ve İp Atlama

Evde yapabileceğiniz egzersizler yarısından mekik hareketleri ve şınav hareketleri de yer almaktadır. Bu hareketler özellikle karın ve kol bölgelerinde yağlanma sorunu olan insanlar için uygun bir egzersiz yöntemidir. Evde yapabileceğiniz egzersizler arasında kadınların sıklıkla tercih ettiği ip atlama yer alabilir. İp atlama işlemi yoğun bir işlem olduğu için bol kalori harcamanıza neden olacaktır. Özellikle evde yapılan etkili sporlar arasında en çok tercih edilen egzersizlerden biri olan ip atlama egzersizleri hızlı kilo vermek için uygun bir yöntemdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here