Kas Kütlesini Arttırmayı Engelleyen Hatalar

0
150
kas kütlesini arttırmayı engelleyen hatalar

Kas kütlesini arttırmak hemen olacak bir şey değildir. Bunun için biraz uzun süre gerek vardır. Kas kütlesini arttırmayı düşünen kişilerinde mutlaka sabırlı olması gerekiyor. Kas kütlesi arttırmak isterken engellemeye neden olacak hatalara başvurmaması gerekir. Çünkü bazı insanlar fark etmeden bilinçsizce farklı hataları tekrarlamaya başladığı zamanlar olabiliyor. En sık yapılan yanlışlardan birisi de kötü beslenme düzeni olduğunu söylememiz gerekir. Çünkü kötü beslenme gibi yanlışlara düştüğünüz zaman doğal olarak kas kütlesini arttırmayı engellemiş olduğunuzu fark edeceksiniz. Kas kütlesini arttırmak istiyor ve herhangi bir yanlışa düşmemeyi umuyorsanız yapmanız gereken ise ilk olarak doğru ve güzel şekilde bir beslenme yoluna başvurmanız olacaktır. Kas kütlesini arttırmayı engelleyen hatalar bu yazımızda siz değerli okuyucular için kaleme alınıyor.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de beslenme olacaktır. Ne yazık ki ülkemizde ki vatandaşlarımız beslenmelerine çok fazla dikkat etmediği olabiliyor. Bu tamamen yanlış bir hareket olacaktır. Beslenmeye dikkat etmemeniz ve egzersiz yapılmaması kas kütlesini arttırayım derken engellemenize yol açacaktır. Kas kütlesini arttırmak özellikle çok çaba sarf edilmesi gereken bir durumdur. Çok uzun ve bir o kadar da sıkıcı bir süreç olduğunu söylememiz gerekir. Yaşam tarzının değişmesi ve kas kütlesinin arttırılması için mümkün olduğunca planlar yapılması gerekir.

kas kütlesini arttırmayı engelleyen hatalar

Kas Kütlesini Arttırmayı Engelleyen Hatalar 1: Uzun Süre Kardiyo Egzersizleri Yapmak

Kas kütlesini arttırmayı engelleyen en büyük hatalardan birisi de uzun süreli olarak kardiyo egzersizleri yapmaktır. Bunu ülkemizde çok fazla kişi spor yaparken tekrarlayabiliyor. Türkiye’de vücut geliştirme programı genelde yanlış uygulanmasından dolayı kullanıcıların ideal sonuç almasına olanak tanımıyor. Doğal olarak kas kütlesinin arttırılmasını engellemeye neden oluyor. Öyle ki tüm egzersiz programlarına bile kardiyoyu mümkün mertebe es geçmeden ekliyoruz. Fakat kas kütlesini kazanmak için kardiyo en etkili yöntemlerden biri değildir. Bilinen yanlışı ilk olarak düzeltmeniz gerekiyor. Çünkü yapacağınız kardiyo gibi egzersizlerin kas liflerini aktif hale getirmediğini bilmelisiniz. Kas kütlesi nasıl gelişir diyorsanız bu şekilde olmayacağı aşikardır.

kas kütlesini arttırmayı engelleyen hatalar

Kötü Beslenme Düzenine Sahip Olunması

Kas kütlesinin arttırılmamasının en önemli temel sebepleri arasında kötü beslenme geldiğini açıkça belirtmemiz gerekiyor. Ne yazık ki kötü vücut geliştirme beslenme programı kullanıyorsanız sonuç alamazsınız. Spor ve egzersiz yaparken bir yandan da kas kütlesini arttıran gıdalar tercih edilmesi gerekir. Çünkü sağlıklı bir diyeti hazırlamadıysanız olumlu sonucu görmeniz çok mümkün olmayacaktır. Egzersiz yapan kişiler hemen arkasından protein takviyesi alması gerekiyor. Kas kütlesini arttıran hareketler doğru şekilde yapılır ve yaşamınız bir düzene oturtulursa o zaman kas kütlesini arttırmanız hiç zor olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here