Kalça Dikleştirme ve Biçimlendirme Hareketleri

0
159
Kalça dikleştirme ve biçimlendirme hareketleri

Kalça dikleştirmeniz de yapacağınız basit hareketlerle birlikte mümkün hale dönüşecek. Kalçayı dikleştirmeye yardımcı olacak hareketler sayesinde artık kalçanızın da şekle girmeye başladığını fark edeceksiniz. Bu durum sizleri fazlasıyla mutlu etmeye yardımcı olacak. Kalçayı dikleştirmeniz artık oldukça basit olacak. Bunun için şu yolları izlemeniz yeterlidir. Kalça dikleştirme ve biçimlendirme hareketleri adlı yazımızı gözden geçirebilirsiniz.

Kalça Dikleştirme ve Biçimlendirme Hareketleri 1: Anında Kalçanızı Dikleştirin

Kalça programları ile bundan böyle anında kalçanızı dikleştirmeye başlayabilirsiniz. Burada yapmanız gereken ise dizlerinizi kırmak olacak. Ayrıca kolunuzun üzerine doğru yatmalısınız. Burada önemli olan kalçanızı hareket ettirmemeye çalışmanız olacaktır. Gerektiği kadar da sık sık şekilde tekrar yapmaya başlayın. Bu tamamlama işleminden sonra ise sol dizinizi açmaya başlayın. İki ayağınızı yerden kaldırmaya çalışın.

Kalça dikleştirme ve biçimlendirme hareketleri

Popo- Karın ve Kalça Hareketi

Kalçanızın ve popo bölgesinin de daha fazla şekil alması önemlidir. Bu şekil aldırmayı yapacağınız hareketlerle başarabilirsiniz. Evde kalça hareketleri ile kısa süre içerisinde arzulamış olduğunuz görüntüye kavuşmanız zor olmayacak. Kollarınızı ilk olarak ön bölümde tutmanız gerekiyor. Bacak kısmını ise kalça seviyesinde açmaya başlayın. Uzatın. Kolunuzu sanki iki uçtan çekiliyormuş gibi germeniz gerekiyor. Bu sırada kafanızla da omurganızı aynı bölgede tutmaya çalışın. Kafa kısmı sabit şekilde kalmalıdır. Aynı şekilde diğer tarafa devam edilmelidir. Kilo vermek isteyenler bu hareketleri çok sık tekrarlamaktadır.

Popo Odaklı Hareket Yapmak

Sol bacağınızın üstünde durarak, sağ ayağınızı arkanızda 90 derecelik bir açıyı oluşturacak ayara getirdikten sonra kaldırmanız gerekiyor. Devam edebileceğimiz bir başka hareketimiz ise sol dizinizi kırmak olacaktır. Dengede kalmaya çalışmanız gerekiyor. Dizinizi ayak parmaklarınızı geçmeyecek şekilde yere doğru açılandırmalısınız. Yavaşça düzelip bir seti tamamlamanızın ardından ise diğer bacağınıza geçiş yapın.

Kalça dikleştirme ve biçimlendirme hareketleri

Orjinal Hamle Hareketi Yaparak Dikleştirme

Kalça kaslarınızı güçlendirmeniz için orijinal hamle hareketleri yapmaya başlayacaksınız. Ayaklarınızı kalça hizasında açık şekilde tutuyorsunuz. Sağ ayağınızla birlikte iki dizinizi 90 derecelik açıya getirmeye çalışın. Açının bükülmesiyle birlikte ise sağ ayağınızla hamle yapmalısınız. Vücut geliştirme alanında hocaların çok sık uyguladığı bir teknik türüdür.

Diz Altı Kirişini Çalıştırmak

Kalça ile bağlantılı olduğundan dolayı diz altı kirişini de çalıştırmanız gerekiyor. Bacak yağı eritme konusunda oldukça fayda sağlayacak bir hareket olduğunu söyleyebiliriz. Bu hareket esnasında ise sırt bölgenizi mutlaka dik şekilde tutmanız gerekiyor. Ayak bölgeniz ise kalça hizasında açık şekilde olmalıdır. Bu hareketleri yaparken mutlaka doğru şekilde yapmaya gayret edin. Çünkü daha etkili olmasına yardımcı olacaktır. Hareketleri denedikten sonra kalçanızın daha dik hale gelmesini sağlamış olursunuz. Fiziğinizin daha dikkat çekici olması adına büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here