Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Neler?

0
217
hızlı saç uzatma yöntemleri

Uzun ve bakımlı saçlar her kadın için en büyük hayallerden biridir. Kısa saç kesiminden sonra saçların uzaması bir hayli zor olmaktadır. Acil durumlarda gereken uzun saç isteği ise birçok kez başımıza gelmektedir. Hızlı saç uzatma yöntemleri kadın için oldukça zor yöntemlerden geçer. Saç bakımı sık ve düzenli bir şekilde yapılmadığı takdirde uzama geç olabilmektedir. Hızlı bir yöntem ile saç uzatmak istenildiğinde doğal ürünlere yönelinmelidir. Doğal olmayan ve içeriğinde kimyasal ürünler barındıran saç malzemeleri, saçların dökülmesine, azalmasına ve kurumasına sebep olmaktadır. Doğal bitkisel yağlar sayesinde, saç bakımı yapılarak hızlı bir şekilde uzun saçlara sahip olunabilir. Günümüzde birçok etkili yöntem bulunmaktadır. Saç dökülmesine çözüm konusunda da bu tip takviyelerin önemi çok fazladır.

hızlı saç uzatma yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 1: Ekstra Takviye

En hızlı saç uzatma yöntemleri belli kategorilere ayrılabilir. Bu yöntemlere ilk olarak beslenme ile başlanmalıdır. Sağlıklı bir beslenme olmadan, hormonal değişimler nedeni ile saç uzaması durabilir. Saçların daha sağlıklı uzaması için bol vitaminli (özellikle E ve C vitamini bakımından zengin) meyve ve sebzeler tüketilmelidir. Vücudun kan düzeyi normal seyrinde ilerlemelidir. Kansızlık hastalığı olan bir kişinin, saçlarının uzaması her ne yöntem kullanılır ise kullanılsın olumlu sonuç vermeyecektir. Beslenme sürecinde herhangi bir olumsuz taraf bulunmuyor ise ekstra yöntemlere başvurulmalıdır. Saç kremi özelliği bulunmayan şampuanlar tercih edilmelidir. Ayrı bir saç kremi kullanılarak saçlar yumuşatılmalıdır. Saçın özelliğine uygun olan saç kremleri kullanımı, saç bakımı için büyük fayda sağlamaktadır. Saç dökülmesine çözüm konusunda da bu tip takviyelerin önemi çok fazladır.

hızlı saç uzatma yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Kadın: Zeytinyağı

Hızlı saç uzatma ürünleri içinde kullanılan yaygın yöntemlerden biri de zeytin yağıdır. Zeytinyağını düşük derecede birkaç dakika ısıttıktan sonra saçınıza sürerek 5-20 dk bekleyebilirsiniz. Haftada üç cm’ye kadar uzayabileceği söylenmektedir. Kürler, yağlar uygulanırken aynı zamanda saçlarınıza masaj yapmanız da saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle de uzmanlar, saçların taranması gerektiğini söylemektedir. Çeşitli yağ kürleri de saç uzatmada kullanılmaktadır. Palmiye yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera, argan yağı gibi ürünler de saç uzatmada oldukça etkili ve faydalı ürünler arasındadır. Bu bakımlar saçların daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda saçları düzleştirici, fön ve maşalardan uzak tutmak gerekir. Bu ürünler, saç uçlarını kırarken saçların aynı zamanda nefes almasını da engellemektedir. Nefes almayan saç ise uzamamaktadır. Saç diplerine fazla yağ sürmemek de gerek. Daha çok saç uçlarına ve yıpranması çok olan bölgelere sürülmelidir. Aynı zamanda yumurta, hem protein bakımından zenginliği hem de içerisindeki yumurta akı sayesinde saçlarınız için oldukça faydalı bir üründür. Saçta herhangi bir koku bırakmamaktadır. Haftada bir kez yumurta akı maskesi uygulandığında verimli sonuçlar alındığı görülmüştür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here