Göz Altı Morlukları Tedavisi

0
372
göz altı morlukları tedavisi

Göz altı morluklarının bilinen yaklaşık 50 nedeni bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi beslenme şeklidir. Sağlıklı bir beslenme şekli olmayan kişilerde, göz altlarında belirgin olan veya hafif şiddette morarmalar gerçekleşir. Bu morarmalar, ilk olarak kahverengi şeklinde meydana gelirken, çözüm üretilmedikçe siyah renge doğru dönüşmeye başlamaktadır. Göz altı morlukları tedavisi ile kesin sonuçlar almak söz konusudur.

Göz Altı Morlukları Tedavisi / Nedenleri

beslenme şeklinde bir sorun yok ise, kan düzeyi normal seviyede ise bazı dış faktörler de etki etmektedir. Göz altı derisinde bulunan, renk pigmentlerinin artması sonucu göz altlarının kahverengileşmesi. Göz altı derisinin yapısal olarak ince olması nedeni ile göz altı derisindeki damarlaşmaların belirgin şekilde görülmesi. Yaşa bağlı olarak, göz altı derisinin sarkması ile oluşan tahribata uğramış görüntüler nedeni ile göz altı sorunları ortaya çıkabilir. Tabii ki bazı genetik özellikler de bu morluklara neden olabilmektedir. Bu tür sebepler, morlukların kalıcı şekilde gelmesine sebep olur.

göz altı morlukları tedavisi

Uyku ihtiyacını tam olarak almamak bu morluklara sebep olur. Uykusuzluk problemi yaşıyorsanız mutlaka bu duruma kısa sürede çözüm üretmelisiniz. Bilgisayar ortamında, uzun süre kalmak, ekrana uzun süre bakmak da bu morluklara sebep olabilir. Günlük olarak su ihtiyacını karşılayamamak da morlukların sebeplerinden biridir. Alkol ve sigara da bu morlukların en önemli sebepleridir. Damarları genişlettiği için, genişlemiş olan damarlar morluk şeklinde ortaya çıkmaktadır. Göz altı morlukları tedavisi için birçok doğal yöntem geliştirilmiş olsa da uzun vadede tedavi ettiği için bazı kremler ve merhemler daha çok tercih edilmektedir. Evde rahatlıkla uygulanabilen yöntemlerden biri soğuk komprestir. Yaklaşık 5 ile 10 dakika arasında uygulanan kompresler, etkili olacaktır. Aynı şekilde salata dilimleri de göz altlarına uygulandığında olumlu sonuçlar verebilmektedir.

Dengeli Beslenme ve Göz Altı Morlukları

Sağlıklı beslenme yani, meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek morlukların zaman içerisinde geçmesine yardımcı olacaktır. Çay ise, bilinen ve etkili olan en önemli tedavi yöntemidir. Demlediğiniz çaylar, bir süre göz altına uygulanır. Bu yöntem masaj yaparak uygulandığı ise daha etkili olabilir. Nemlendirici uygulanırken, yüzük parmakları ile masaj yaparak göz altı morluklarına masaj yapılabilir. Aynı zamanda göz bakımını da dikkat edilmelidir. Damar renginin az oksijen barındırması sonucu, kırmızı renk ortaya çıkar. Aslında mavi olan renk, kırmızıya dönüşmektedir. Cildin maruz kaldığı, zararlı ışınlar, damarların derinliği gibi nedenlerden dolayı da bu renklenmeler meydana gelebilir.

göz altı morlukları tedavisi

Göz Altı Morlukları için Ampul Vitaminler

Bu tür durumlarda ise göz altı morlukları için ampul vitaminler bulunmaktadır. Cilt üzerinde, vitaminsiz kalmış bölgeler için uygulanan oldukça etkili bir yöntemdir. Göz altı morluklarına ibrahim saraçoğlu ise farklı çözümler önermektedir. Hem torbalanma hem de morarma için, siyah hardal tohumu ve üzüm çekirdeği yağı önerilmektedir. Günde bir defa bir çay kaşığı şeklinde, her gün aç karnına hardal tohumu yutulur. Fakat raf ömrüne dikkat edilmesi gerekmektedir. Günün üç öğününden birinde, bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı içilmelidir. Bu tür yağlar, masaj yaparak da göz çevresine uygulanabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here