Genital Bölge Kararması ve Tedavisi

0
176
genital bölge kararması

Genital bölge kararması her ne kadar yaşlılık döneminde karşılaşılan bir sorun olarak görülse de günümüzde, iç ve dış faktörler nedeni ile her yaşta görülebilen bir problem haline gelmiştir. Sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemesi ile birlikte psikolojik olarak büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Çoğu kadının şikayetçi olduğu bu fiziksel sorunun birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden en sık görüleni östrojen hormonunun fazlalığıdır. Östrojen hormonu, kadınlarda hamilelik ve ergenlik artan bir hormondur. Artan östrojen hormonu da genital bölgenin iç ve dış kısmında belli kalıcı kararmalar meydana getirmektedir. Bu kararmalar, genital bölgenin sadece iç kısmında, sadece dış kısmında veya her iki bölgede de oluşabilmektedir. Diğer bir neden ise derideki miyelin pigmentinin aşırı aktif halde çalışmasıdır. Bu pigment, lazer epilasyon, jilet, tüy dökücü kremler, hava almayan iç çamaşırlar, güneş ışınları gibi faktörlerden dolayı aşırı olarak sentezlenebilir.

genital bölge kararması

Genital Bölge Kararması Çözüm

Birbirinden farklı nedenlerden dolayı ortaya genital bölge kararmaları, genital bölge kararması nasıl geçer sorusunu ortaya çıkarmaktadır. Sorunun sebebi bilindiği için çözüm için de birden fazla yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki, doğal olarak üretilmiş içeriğinde bitkisel malzemeler bulunan krem ve jellerdir. Bu kremlerin bazıları bir süre bekletilerek etki eder daha sonra yıkanır. Bazı kremler ise genital bölgede kalarak etki eder. Bu tür kremlerde dikkat edilmesi gereken konu ise genital bölgeye hassas olarak etki etmesidir. Dikkat edilmez ise tahriş ve yanmalar meydana gelebilir. Diğer bir çözüm yolu 20-25 dk süren lazer operasyondur. Cilt soyma olarak nitelendirilen bu yolda, miyeli pigmentleri inaktif edilir. Birkaç gün içerisinde, deride dökülmeler meydana gelir ve pembe, yeni bir cilt ortaya çıkar. Genital bölge temizliğinde jilet ve tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır. Ağda yöntemi kararma yapmayan tek yöntemdir. Bu nedenle lazer operasyonundan sonra, ağda yapılarak genital bölge temizlenmesi gerekmektedir. Kantaron yağı faydaları da genital bölgede ki kararmaları geçirdiği bilinmektedir.

genital bölge kararması

Uzmanlardan Genital Bölge Kararmasına Çözüm

Bilinen uzmanlardan olan genital bölge kararması ibrahim saraçoğlu, bu tür kararmalar için evde uygun fiyatlı olan bir kür tavsiye etmektedir. Bu kürde, vazelin, limon suyu, elma suyu bulunmaktadır. Bu üç malzemeyi, karıştırdıktan sonra 5 dk beklenmelidir. Daha sonra temizlenmiş genital bölgeye sürülür. Malzemeleri genital bölgeye sürme esnasında, ellerin de temiz olması gerekmektedir. Sürüldükten sonra kuruması beklenir. Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra, nemli bir bez yardımı ile hassas bir şekilde karışım temizlenir. Tamamen temizlendikten sonra, pudra sürülür. Bu uygulamayı, kararmanın şiddetine göre sıklıkla tekrarlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here