Evde Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir?

0
166
evde göbek eritme hareketleri

Göbek çevresinde bulunan yağlanmalar, oldukça kötü bir görünüm vermektedir. Fakat bu bölgedeki yağlanmaların çözümü oldukça kolaydır. Belirli periyotlar halinde günde 45 dakika civarı yapıldığı takdirde evde göbek eritme hareketleri ile doğru sonuçlar alabileceksiniz.

En Etkili Evde Göbek Eritme Hareketleri

Karın kaslarının çıkarılıp yağların yakılması için etkili evde göbek eritme hareketleri bayan egzersizleri yapılabilir. Özellikle göbek çevresindeki, yağlanmaların yakılması için makas hareketi çok önemlidir. Sırt ve bel hizasına dikkat edilmelidir. Sırtta bel boşluğu bulunmamalıdır. Makas hareketi ile bir bacağınızı indirirken diğer bir bacağınızı da kaldırmalısınız. Bu sayede daha ince bir göbek yapısı sağlanabilir.

Diğer bir hareket ise dizlerin bükülmesidir. Dizler bükülü şekilde vücut sağa ve sola döndürülür. Yarım daire çizilerek yapılan bu harekette, belin yan tarafındaki göbek yağlanmaları gidecektir. Sağa ve sola dönerken bir süre beklenmelidir. Belli periyotlar halinde tekrarlar yapılarak göbek eritme hareketleri yapılabilir. Hızlı kilo verme konusunda oldukça ideal bir hareket türüdür.

evde göbek eritme hareketleri

Diğer bir hareket de mekiktir. Mekik göbekteki yağlanmalar için birebir bir harekettir. Eller, hafif bir şekilde büyük parmağın kulaklara dokunacağı şekilde başınızın arkasında bağlanır. Dizler bükülür. Bükülmüş dizlere doğru gidip gelme hareketleri yapılır. Göbek eritme hareketleri kadın evde nasıl yapılır sorusunun en güzel cevabıdır. Mekik hareketi yaparken, ayaklar yerden kalkmamalıdır. Güç karından alınmalıdır. Boyundan güç alınmamalıdır. Nefes alıp verme işlemine de dikkat edilmelidir. Kalkarken nefes verilmelidir. Omuzların yerden kalkması da önemlidir. Kilo verdiren içecekler ile yağ yakımını hızlandırmak mümkündür. Fakat tamamen bitkisel ürünlere yönelmelisiniz.

Göbek Yağı Eritme

Göbek yağı eritmek için sadece belli egzersizler yapmak yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda sağlıklı beslenmek gerekir. Yağlanma oranını arttıracak besinler yenmemelidir. Çok az yenildiği takdirde, spora ayıracak enerjinin azaldığını göreceksiniz, bu nedenle de daha çok yiyerek daha çok sağlıklı beslenmek gerekir. Evde göbek yakma hareketi içerisinde bulunan bir hareket ise sırt üstü yatılmış durumda, dizler karına doğru çekilir. Bu çekilme esnasında da karından güç alınarak mekik çeker gibi dize doğru uzanmalısınız. Bu harekette de yine omuzlar kalkmalıdır. Güç baş ve boyundan değil göbekten alınmalıdır. 3’er periyot halinde 10 ar kez yapılabilen bir harekettir.

evde göbek eritme hareketleri

Aynı şekilde plank hareketi de bel çevresindeki göbek yağlanmaları için etkili bir egzersizdir. Plank hareketi kolay geliyor ise bir ayağınızı, diğer ayağınızın üzerine koyarak daha etkili ve daha zor bir plank hareketi yapabilirsiniz. Bu egzersizlerin yanında, bol bol yürüyüş yapmak da kalori yakımını arttıracaktır. Yürüyüşe giderken çok ağır kahvaltı yapılmamalıdır. Kuru yemiş, kayısı, badem, muz gibi hafif sebzelerden bir tane yenebilir, daha sonra yürüyüşe çıkılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here