Epilasyon Sonrası Sivilce Problemi

0
209
epilasyon sonrası sivilce

Epilasyon sonrasında kadınları en çok rahatsız eden konulardan birisi de çıkan sivilcelerdir. Rahatsız edici sivilceler kadınların ortak sorunları arasında yer alıyor. Özellikle istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılması adına en çok ağdaya başvurulur. Ağda sonrasında hassas ciltte sivilce oluşumları çıkar. Pürüzsüz bir cilde kavuşmak adına her ne kadar bu tür epilasyon yöntemlerine başvurulsa da sonuç olarak rahatsız edici durumlar çıkabilir. Epilasyon sonrası sivilce problemi nasıl geçer, neler yapılması bilinmelidir. Bu sayede cildinizde ki sivilcelerin yok edilmesini sağlayabilirsiniz.

Epilasyon Sonrası Sivilce Problemi En Sık Nerede Görülür?

Yüz, en sık şekilde sivilceyle karşılaştığımız bölgeler arasındadır. Yüzde ki sivilcelenmelerin olmaması adına terlememeye dikkat etmelisiniz. Özellikle ağda uygulanan bölgeye yaklaşık olarak 20 dakika kadar buz uygulayabilirsiniz. Fakat yüze ağda uygulamadan önce makyajınızın olmamasına dikkat edin. Ağdadan önce temizleme jeli ile sivilceyi güzel bir şekilde temizlemek sivilce oluşumunun da önüne geçmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda ağda yapmış olduğunuz bölgede pudralama işlemi yaparak sivilcelenme probleminin önüne geçebilirsiniz. Sağlıklı yaşam ve ipuçları için ekibimizin tavsiyelerine göz atın.

epilasyon sonrası sivilce

Epilasyon Sonrası Sivilcelerden Kurtulmak İçin Yöntemler

Epilasyon sonrası sivilceler başvuracağınız etkili yöntemlerle birlikte ortadan kalkabilir. Bu sayede oluşabilecek sivilcelerinde önlenmesini sağlamış olursunuz.

  • Peeling Yapabilirsiniz: Ağda işlemine başlamadan önce ilk olarak ağdayı uygulayacağınız bölgeye peeling yapmanız, ağda sonrasında sivilcenin çıkmasını engelleyebilirsiniz. Bu sayede ölü cilt tabakasını temizlemiş olursunuz. Bir başka uygulayabileceğiniz yollardan birisi de havluyu ılık suya batırdıktan sonra epilasyon olan bölgeye tutabilirsiniz. Aynı şekilde peeling etkisi yaratacaktır.
  • Soğuk Kompress Uygulayın: Sivilce nasıl geçer diyorsanız başvuracağınız yollar arasında soğuk kompress yer alıyor. Ağdadan sonra sivilce neden ortaya çıkıyor diye baktığımız zaman daha çok cildin tahriş olmasından kaynaklanmaktadır. Cildin tahriş olmasıyla birlikte sivilcelenmeler meydana geliyor. Bu yüzden dolayı cildin tahriş oluşumu da dikkate alınarak bölgeye soğuk kompress yapmak etkili bir çözüm yolu olacaktır.
  • Sivilcelere Temas Etmemeye Çalışın: En çok yapılan hatalardan biri sivilce olan bölgeye temas edilmesidir. Özellikle sivilcenin olduğu yerlere elle temas ederseniz bakteri üremesine neden olabilirsiniz. Epilasyon her ne kadar faydalı bir işlem olarak görülse de zararlarıda bir o kadar olabiliyor. Epilasyon zararları içerisinde sivilce oluşumu olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda ağdayı çok şiddetli bir şekilde cilde uyguladığınız zamanda sivilceler çıkabiliyor. Hassas bir cildiniz olduğunu düşündüğümüzden dolayı daha nazikçe yapmanız iyi olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here