Dolgun Saçlar için Maske Tarifleri

0
359
dolgun saçlar için maske

Fiziksel görünümde, en önemli ayrıntılardan biri saçlardır. Saçların bu kadar önemli olmasından dolayı da, birçok saç bakım malzemeleri, maskeleri bulunmaktadır. İnce telli olan ve seyrek olan saçlar için dolgunlaştırıcı maskeler, yağlar ve dolgun gösteren şampuanlar kullanılmalıdır. Saçların sönüklüğünü ve cansızlığını gideren saç modelleri de uygulandığında, daha canlı ve dolgun gözüken saçlar elde edilebilir. Dolgun saçlar için maske arayanlar da sitemiz vasıtası ile %100 organik yöntemlerden faydalanabiliyor.

dolgun saçlar için maske

Dolgun Saçlar için Maske (Tamamen Doğal Maskeler)

Dolgun saçlar için maske uygulamaları çeşitlilik gösterir. Evdeki malzemelerle de uygulanabilen en iyi üç maske açıklanacak olur ise: bir yumurta sarısına yarım yemek kaşığı bal eklenir. Karışım köpürene kadar karıştırılır. Üzerine iki yemek kaşığı zeytinyaği eklenir. Bu üç malzeme yine çatal yardımıyla çırpılır. Bu maske, eşit miktarda alınarak saçlara tarak yardımı ile sürülür. Saçların seyrekliğinin yoğun olduğu bölgelere daha fazla miktarda sürülmelidir. Maske saçlara uygulandıktan sonra, saçlar 10-15 dakika beklenir. Daha sonra yağın saçtan daha kolay arındırılması için su ile durulanmadan önce şampuanlanması gerekir. Saçları dolgun gösteren yöntemler arıyorsanız aynı zamanda bazı haber siteleri de bu konuya değinmiştir.

Saçların her bölgesi, şampuan ile temizlendikten sonra saç su ile durulanır. Bu maske, her evde kolayca bulunan malzemeler ile yapılır. Oldukça faydalı, saç dökülmelerine de etkili olacaktır. Zeytinyağı, saç bakımında önemli rol alan bir bitkisel üründür. Hafif ılık halde saçlara sürüldüğünde, saçların daha sağlam ve sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı saçlar ise daha dolgun ve hacimli görünüm elde eder. Aynı şekilde argan, keratin içerikli yağlar da kullanılarak saç sağlığına kavuşabilir. Son dönemlerde, sıkça tercih edilen yağlardan biri de hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı kullanımı sonrası, saçlardaki canlılık oldukça göze çarpıcı hale gelmektedir. Ayrıca hızlı saç uzatma konusunda da yardımcı olan bir teknik türüdür.

dolgun saçlar için maske

Saçları Dolgun Gösteren Saç Kesimleri

Sadece saç bakımı, ince telli ve cansız saçlar için yeterli gelmeyebilir. Bunun için saç kesiminin de uygun olması gerekmektedir. Cansız saçlar için genelde, katlı saçlar tercih ediliyor. Fakat saçlar, çok düz ise katlı bir kesim doğal olmayabilir. Eğer saçlar çok düz ise daha çok küt kesimler tercih edilmelidir. Fakat saç, dalgalı ve kıvırcık ise bol katlı saç kesimleri tercih edilmelidir. Dolgun gösteren saç kesimleri ile ince telli saçlar daha dolgun ve canlı görünüm elde edecektir. Jöle ve köpük ile de saçların daha dolgun göründüğü bilinir. Fakat saçın cinsi de önemlidir. Eğer saç tipi, düz ise daha çok jöle kullanılmalıdır. Köpük vb. araçlar düz saçlarda yağlanma yapabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here