Doğal Cilt Temizleyen Maske

0
242
Cilt temizleyen maske

Doğal yolla hazırlanan cilt temizleyen maske aşamalarının ilk adımı, cilt temizliğidir. Evde kolayca hazırlanan maskeler hazırlanırken, limonlu ve ballı su ile cilt temizlenebilir.

Cilt Temizleyen Maske Nasıl Hazırlanır?

Cilt temizleme pamukları ile limonlu ve ballı su ile temizlenir. Cildi ölü derilerden arındırmak ve aydınlatmak için pirinç ve havuç blender cihazından geçirilir ve toz haline getirilir. Peeling etkisi yaratan bu maske, dünya çapında kullanılan bir maskedir. Kuru ciltlere çok fazla peeling önerilmediği için, kuru ciltler ihtiyacı olan bölgelere uygulamalıdır. Bu peeling ve tüm bakımlar, aynı zamanda boyun ve dekolte bölgesine de yapılmalıdır. Maske kuruduktan sonra, ciltten kendiliğinden dökülmektedir. Daha sonra istenirse yıkanır istenirse ıslak havlu ile temizlenir.

Cilt temizleyen maske

Cilt Temizliğinde Salatalığın Önemi

Peelingten sonra, nemlendirme ve sakinleştirme aşaması vardır. Salatalık suyu ile cilt temizlenir ve nemlendirilir. Daha ferah ve maske kalıntılarından arındırılmış bir cilt için salatalık çok önemlidir. Cildin aydınlanması için de gerekli ve faydalıdır. Gerçek çiçek balından ince bir katman hazırlanır daha sonra salatalık dilimleri üzerine konulur. Dilenirse gözlere de konulabilir. Bu maske uygulanırken, yatar pozisyonda olmak daha kolay olacaktır. 20-30 dakika bekletilmelidir. Eğer bal ve salatalığa alerjiniz var ise bu maskeyi ve diğer doğal uygulamalara karşı dikkatli olmanız gerekir. Biraz yapışkan bir maske olmasına karşın, derinlemesine nemlendirici özelliği sayesinde cilt nemlenir. Aynı zaman da bal, sivilce çıkmasını da engellemektedir. Salatalıkları toplarken de salatalıkların suyunu iyice cildinize nüfuz edecek şekilde masaj yaparak yedirin. Bu şekilde çıkarım balın yapışkanlığını da alacaktır. Cilt yenileme maskeleri bu etkiyi verebilmek için içeriğinde, bu malzemeleri barındırır. Ferahlık ve yenilenme ihtiyacı da bu şekilde giderilebilir. Bu doğal maskeden sonra dilenirse organik bir nemlendirici kullanılabilir. Fakat zaten bal sayesinde, cilt yeterince nemlenmiş olacaktır. Cilt lekeleri için de ideal bir kür olarak bilinmektedir.

Cilt temizleyen maske

Şems Aslan’dan Sıkılaştırıcı Maske

Özellikle yağlı ciltlerde meydana gelen açık gözenekler için cilt sıkılaştırıcı maske şems aslan önerisi bulunmaktadır. Kükürtlü katranlı sabun, cilt sıkılaştırmak için etkili bir sabundur. Bu sabun sayenizde cilt hijyenik bir duruma gelir. Temizlendikçe sıklaşır ve yağları emilir. Diğer bir yöntem ise kahve, kakao ve çikolatadır. Kahvenin telvesini 10 dakika bekledikten sonra su bazlı nemlendirici ile nemlendirebilirsiniz. Cilt maskeleri doğal olmalıdır, kahve ise en doğal malzemedir. Bu malzemeleri, her cilt kullanabilir. Sivilce ve akneleri de kurutabilir. Bu tarifler aynı zamanda cilt gerdiren maske grubuna da girebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here