Diyet Tatlı Tarifleri

0
252
diyet tatlı tarifleri

Diyet yapan insanların en büyük sorunlarından biri tatlı krizleridir. Özellikle diyet programlarındaki düşük kalorili diyetler nedeniyle insanların kan şekeri hızlı bir şekilde düşmekte ve şeker ihtiyacı duymaktadırlar. Kadınlar şekerli gıdalara karşı erkeklere oranla daha fazla ilgi duymaktadır özellikle özel günlerin başlamasında ve bitişine kadar kadınların tatlı krizleri devam etmektedir. Yaşanan tatlı krizlerin sonucunda kadınlar bolca kalori almaktadır. Tatlı krizleri nedeniyle yaşanan bu probleme çözüm olacak diyet tatlı tarifleri kadınlar için muhteşem çözümlerdir. Az kalori içeren diyet tatlılar diğer tatlılara oranla %50’ye kadar daha az kalori ve şeker içermektedir. Bu nedenle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen ve kullanılan diyet tatlılar günümüzde erkekler için de iyi bir alternatif oluşturmuştur. Damak zevkine göre hazırlanan lezzetli ve sağlıklı diyet tatlılar hamurlu ve bol şekerli tatlılara oranla çok masum besin gruplarıdır.

Diyet Tatlı Tarifleri 1: Chialı Meyveli Puding

Özellikle son günlerde adından sıklıkla söz ettiren chia besin grubu diyet yapan insanların kurtarıcısı bir gıda haline gelmiştir. Suda bekletildiğinde şişerek jelleşen bu besin grubu hem tok tutma hem de kabızlığı önleyici etkisi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Chia ile hazırlanmış meyveli pudingler hem lezzetli hem de sağlıklı diyet tatlar haline dönüşmektedir. Puding hazırlarken 250 milim su içerisine iki tatlı kaşı Chia tohumu eklemeniz yeterli olacaktır. Bir gece buzdolabında beklettiniz bu karışımı içerisine arzu ettiğiniz meyvelerden ekleyerek tüketebilirsiniz. Özellikle muz ile hazırlanan bu diyet tatlı hem besleyici hem de lezzet açısından damak tadınıza uyacaktır.

diyet tatlı tarifleri

Diyet Sütlü İrmik Tatlısı

Diyet sütlü irmik tatlısı hem damak tadınıza hem de düşük kalorisi nedeniyle sağlığınıza uygun olarak tüketebileceğiniz bir tatlı türüdür. Diyet tatlı tarifleri arasında sütlü irmik tatlısı hem irmik hem de sütün besleyici sağlıklı özelliği nedeniyle diyet yapan insanların kaybetmiş oldu vitamin ve sağlıklı yağların geri kazanımında yardımcı olur. Diyet sütlü irmik tatlısı için bir litre yağsız süt kullanmanız yeterli olacaktır. Yağsız sütünüzü derin bir tencereye dökerek kısık ateşte kaynamaya bırakınız içerisinde 12 kaşık irmik ekleyerek yavaş yavaş sütünüzü kaynamasını bekleyin. Sütünüz kaynamaya başladığında içerisine 6 çorba kaşığı süzme bal ilave etmelisiniz. İlave edilen balın ardından zevkinize göre tüketmek istediğiniz kuru yemişlerden bir avuç kadar eklemelisiniz. Hazırlamış olduğunuz tatlınız kaynayıp koyu bir kıvama gelince altını kapatarak derin bir kaba dökerek soğumasını beklemelisiniz. Diyet yapan insanlar için hem sağlıklı hem de besleyici olan bu diyet tatlı istediğiniz öğünde tüketebileceğiniz kadar hafif ve besleyicidir.

Diyet Yapan İnsanların Uzak Durması Gereken Tatlılar

  • Diyet yapan insanların bol şekerli ve şerbetli tatlılardan,
  • Tulumba gibi hamur işi ile yapılmış tatlılardan,
  • Krema ile hazırlanmış pastane usulü yaş pastalardan,
  • Bol şeker ile hazırlanmış dondurma gruplarından diyet yapan insanların uzak durmaları gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here