Diyet Programı

0
238
diyet programı

Diyet programı arayanlara özel ekibimizce değerlendirilen ve birçok teknik analiz sonrası belirlenen programları sunmaktayız. Bu sayede kitleler hem kilo verme, hem de kilo almaya bağlı yaşadıkları metabolizmaya bağlı problemleri ortadan kaldırmaktadır. Mide kasımız çok çalıştırdıkça büyür, öğünleri küçültmek veya daha seyrek beslenmeye bağlı küçülmektedir. Yani bu sebeple kilo almak veya vermek kesinlikle ‘zor değil, iradeye bağlı’ bir durumdur.

Kullanıcılarımız için alanında uzman olan ekibimizin belirlediği programlar bu kategori kapsamında sıralanacaktır. Buradan sizler için uygun olan diyet programlarını görebilirsiniz. Aynı zamanda kendiniz diyet programları hazırlayabilmeniz açısından bazı dengelerden bahsedecek, bu sayede boy ve kilo dengenize orantılı olarak öğünler hazırlayabileceksiniz.

diyet programı

Diyet Programı Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Editör ekibimiz sadece standart programları paylaşmakta ve sonrasında yaşanan dengeleme ise kişilerin boy / kilo endeksine göre belirlenmelidir. Diyet programları hazırlanırken en önemli unsur, eğer spor yapıyorsanız kilo başı 2 gram protein, yapmıyorsanız ise %1.3 gram kadar protein alınmasıdır. Bu sebeple protein dengesini iyi ayarlayamayan kişiler ya protein yetmezliği ya da aşırı protein alımına bağlı sorunlar yaşayabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar ise;

  • Mutlaka kişiler diyet programları hazırlarken kilosunu düzenli takip etmelidir.
  • Öğünlerde yazan gıdaların 100 gramında ne kadar protein olduğunu araştırın. Böylelikle hızlı zayıflama hususunda herhangi bir problem yaşamayacaksınız.
  • Doğal şeker ile beslenmek bu noktada çok önemlidir. Meyve önemli bir unsur fakat istenen dozajda tüketilmelidir.
  • Aynı zamanda 2 haftada bir diyet programını, sadece 1 öğün ile bozmak sağlıksız değildir. Birçok diyetisyen danışanlarına bunu önermektedir.

Ayda 10-12 Kilo Vermek Sağlıklıdır

Birçok diyet listeleri aracılığıyla 1 ayda 30 kilo vereceği iddia edilse de, bu tip diyet programlarından acilen kaçınmanızı önermekteyiz. Özellikle kilosu fazla olan kişiler bir anda yanlış bir vücut şoklaması ile oluşacak kilo kaybının ceremesini ilerde çekebilirler. Bu tarz problemlerin üstesinden gelmek adına işinde uzman olan kişilerce hazırlanmış diyet programlarına yönelmelisiniz. Teknik ekibimiz düzenli olarak sizler için program paylaşımı yapacak ve bu sayede istenilen verimi almanızı sağlayacaktır.

Ayrıca periyodik aralıklarla değişen diyet programları uygulamanız doğrultusunda vücudunuzdan tam tepki alacağınızı da göreceksiniz. Vücut bir süre kadar spor ve diyet düzenine alıştığı zaman, her bir değişime hızlı şekilde tepki vermektedir. Bu sebeple birçok diyetisyen en azından 2 ayda bir kişilerin diyet programları ile ilgili değişimler sunacaktır. Merak eden kullanıcılar için harika diyet programları hazırlayacak ve bu sayede dilediğiniz zaman aralıklarında rahatlıkla kullanabileceğiniz öğünlere sahip olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here