Cilt Lekeleri Nasıl Çıkar?

0
193
Cilt lekeleri nasıl çıkar

Cilt lekeleri, cilt üzerindeki kırmızı, kahverengi, sivilce izleri gibi renklerin belirginleşerek fiziksel olarak oluşan bir farklılıktır. Birçok farklı neden ile oluşabilir. Bunlardan en önemlisi güneş ışınları (UV)’dir. UV ışınlarına çok fazla maruz kalmak, ciltte bazı sorunlara neden olabilir. Bu tip lekeler için doğal önlemler alınmalı, ışınlardan uzak durulmalı, cilt temizliğine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde, daha kalıcı ve yayılan bir türde lekeler oluşabilmektedir. Cilt lekeleri nasıl çıkar konusu çeşitlilik gösterdiği için, artık bu sorunlara da kolayca çözüm üretilebiliyor.

Cilt lekeleri nasıl çıkar

Cilt Lekeleri Nasıl Çıkar, Uygun Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ciltte oluşan belirli renklenmeler ve lekeleri engellemek için ilk olarak cilt temizliğinin doğru yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir. Yoğurt, zeytinyağı, karbonat ve limon, cilt üzerinde oluşan lekelenmelerin doğal yollu çözümlerinden biridir. Cilt lekeleri nasıl çıkar sorusunun da en yaygın ve olumlu sonuç veren çözümleridir. Tüm malzemeler karıştırılıp, temiz bir fırça yardımı ile cilt üzerine sürülür. Bir süre beklenir. Daha sonra, soyulan bir maske halini alır ve cilt ılık su ile yıkanır. Eğer cilt, çok kuru ise limon miktarı azaltılır. Bol miktarda, nemlendirici sürülür. Cilt lekeleri için kimyasal yöntemler de bulunmaktadır. İnternet ortamında ve birçok kozmetik mağazasında, ciltteki lekeler üzerine kremler bulunmaktadır. Bu durumda önemli olan, cilt tipine uygun ve zararlı kimyasal içermeyen kremlerin kullanılmasına dikkat etmektedir. Yüz üzerinde, sivilce izleri, yanık lekeleri ve diğer lekelenmeler için belirli farmokolojik merhemler de bulunmaktadır. Bir diğer adı da cilt kuruluğu olarak lanse edilen bu durum, eğer tedavi edilmezse ileride lekelenmeye kadar gitmektedir. Doktor tavsiyesi üzerine kullanılan merhemlerden bazıları şunlardır:

  • Madecassol merhem,
  • Acnelyse krem,
  • Turetin krem.

Bu tür merhem ve kremlerin de bilir kişi tarafından önerilmesi üzerine kullanılması gerekmektedir.

Cilt lekeleri nasıl çıkar

Lazer Tedavi Yöntemi

Cilt lekeleri için bir diğer tedavi yöntemi ise lazer ile tedavidir. Seans başı yaklaşık olarak 350 lira olan bu tedavi, uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde olumlu sonuç vermektedir. Ciltteki lekelerin, miktarına göre seans saati de değişmektedir. Fakat, eğer uzman olmayan kişiler tarafından yapılır ise cilt üzerinde kalıcı yanıklar oluşturabilmektedir. Lazer tedavisinde, güneş ışınlarından korunmak gerekir. Hem lazer tedavisi yaptırıp hem de güneş ışınlarından korunulmadığı zaman lekelenmeler tekrar geri gelecektir. Bu nedenle de, cilt üzerinde belirli lekelenmeler olmasa bile kış ve yaz aylarında uygun bir güneş kremi kullanmak gerekir. Cilt lekeleri kadınlar kulübü önerilerinde ise doğal ve kozmetik yöntemlerin yeterli olmadığı durumlarda lazer tedavi yöntemi bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here